Lokalizacja klubu fitness

Trudno trafić w dobre miejsce (dzielnicę). LOKALIZACJA jest kwestią, którą należy przemyśleć. Czy w razie niepowodzenia coś odzyskam?  Jaką mam umowę z wynajmującym lokal? Czy znajdzie się kadra by prowadzić zajęcia  (Coraz trudniej o dobrych instruktorów).

Pamiętaj, by cena karnetu była taka jaką masz zamiar utrzymywać stale. Często się popełnia błąd i zaniża cenę w pierwszych miesiącach, ludzie mają nam za złe, że podnieśliśmy cenę po promocji . I czują się oszukani , lepiej dodać im coś gratis a cena niech będzie stała.

W tym interesie trzeba być twardym jeżeli karnet jest ważny do 15 to do 15. Takie postawienie sprawy mobilizuje ludzi do systematyczności.  Nie opieramy klubu na jednej instruktorce ( bo będziemy uzależnieni od jej nastroju (klientki bardzo przyzwyczajają się do prowadzącej))

Szef jest tylko jeden (rodzinnie ale z dystansem; ludzie bardzo lubią w Polsce wykorzystywać znajomości do obijania się, dziwne ale.. prawdziwe) Zawsze szanujemy pracowników - oni są naszą wizytówką. Ludzie różne rzeczy chcą mieć. To saunę, to nowy atlas - zawsze zastanów się, czy jest to potrzebne i czy ktoś będzie z tego tak naprawdę korzystał.

Bez wątpienia warto kupić bieżnię. Panie szczególnie uwielbiają biegać.  REKLAMA ULOTKI, GAZETA, AUTO OKLEJONE, TABLICE np. NA PŁOTACH, logo klubu i nazwa, STRONA INTERNETOWA (to jest modne) taka stronę odwiedzają tysiące. To są rzeczy nieodzowne.